Alchymie
Boj
Galerie
Znamení
Bestiář
Alchymie

Alchymie je jedním ze základních prvků hry a tvoří neoddělitelnou činnost zaklínačské profese. Budete se s ní potýkat téměř celou hru. Míra nutnosti užití závisí na vámi zvolené obtížnosti. Jestli jste si vybrali lehkou, tak můžete alchymii výrazně omezit, kdežto na těžkou se bez ní neobejdete. Ovšem užití vhodného lektvaru v pravou chvíli může ovlivnit celý průběh boje a vám zachránit život, proto se vyplatí alchymistické umění ovládat. Lektvary můžete vyrábět pouze při meditaci.

Ingredience použitelné v alchymii se vyskytují prakticky všude kolem vás, ovšem musíte je znát, což znamená, že pro sbírání rostlin musíte mít schopnost bylinkářství a o konkrétní rostlině se dozvědět z knih, které se nazývají herbáře. To podobné platí i o ingerdiencích z nestvůr. Musíte mít schopnost stahování zvěře (získáté téměř na začátku hry) a o nestvůře se dozvědět z knihy, kde je i napsáno, jaká její část může dojít v alchymii užitku.

Alchymie vás může ale i zabít a to bez jakéhokoliv problému. Holt to nesmíte s elixíry přehánět. Většina lektvarů je pro vás alespoň minimálně toxická. Kolik máte v těle toxinů můžete pozorovat na třetím ukazateli - ten zelený. Překročí-li počet toxinů hranici 50%, začnou se projevovat nepříjemné vedlejší účinky. Jestli dosáhnou toxiny hranice 100%, zemřete. Chcete-li se jedovatých toxinů zbavit, můžete meditovat nebo vypít lektvar bílý med, který odstraní veškeré toxiny a zároveň účinky lektvarů.

Herní systém dává prostor experimentování v alchymii. Jak to vypadá v praxi? Vyberete základ např. alkohol a následně přidáváte ingredience podle vašeho uvážení. Máte určitou naději, že objevíte recept dříve než jej ve hře získáte, ale také můžete složky zbytečně vypotřebovat nebo lektvarem se otrávit.

Úvod
Hlavní strana