Alchymie
Boj
Galerie
Znamení
Bestiář
Boj

Boj je nedílnou součástí hry. Co by jinak profesionální zabiják nestvůr dělal, že? Tvůrci se snažili vymyslet inovativní systém, který by nebyl jenom zuřivým likvidováním myši jako v Diablu nebo nudným sezením jako v Dungeon Siege, ale byl zábavou a plný napětí.

Ocelový meč

Geralt využívá ocelový meč hlavně proti nepřátelům lidského typu. Občas jej lze použít i vůči stvůrám, avšak některé jsou vůči němu imunní a tak nezbývá než použít meč stříbrný.

Ocelový silný - Jinak také nazývaný Temerský ďábel. Vyvinuli ho temerští landsknechti, prostí muži. Je výhodný vůči velkým a pomalým nepřátelům na které je nutno působit velkou silou. Proti mrštným a lehkým nepřátelům se vám ale nevyplatí.

Ocelový rychlý - Tento styl je nejlépe využitelný vůči obratným nepřátelům. Je velmi přesný a nedává nepříteli moc šancí na protiútok. Jeho správný název je Addan Aenye, což v překladu znamená ohnivý tanečník. Tvůrcem je elfí básník a šermíř Nissail, který ho odvodil z pohybu divokých koček, zejména ocelotů. Tento styl využívá zejména elfí aristokracie.

Ocelový skupinový - Správné jméno tohoto stylu je Viroledanský Naev'de Feaine Glaeddyv, což v doslovném překladu znamená "devět slunečních mečů". Byl vyvinut viroledanskými šermíři. Jde o značně složitý systém různých seků a výpadů. Tento styl využijete, když vás obklopí skupinka nepřátel. Mistři zvládnou bojovat dokonce s devíti protivníky naráz.

Stříbrný meč

Bojové styly pro stříbrný meč jsou odvozené od stylů pro meč ocelový, avšak je zde pár rozdílů. Nepoužívají se zde žádné kryty ani odvety, ale hlavně úhybné obraty, kroky, piruety a další akrobatické kousky.

Stříbrný silný - Tento bojový styl je velice výhodný vůči velkým a pomalým nepřátelům na které je nutno působit velkou silou (ghůlové, alghůlové, archespory a další).

Stříbrný rychlý - Nejlépe je využít tento styl vůči obratným nepřátelům (barghesti, utopenci, přízrak ...). Je velmi přesný, avšak dává menší zranění než silný styl.

Stříbrný skupinový - Tento styl vužijete hlavně když vás obklopí skupinka nepřátel. Například proti skupince utopenců v bažinách je naprosto ideální.

 

 

Úvod
Hlavní strana