Narozen 1984. Žije v Lodži. Původně pracoval v oboru zahraničního obchodu, který vystudoval na lodžské univerzitě, nyní se věnuje pouze literatuře.
V žánru fantasy debutoval a ihned se prosadil v roce 1986 povídkou Zaklínač (Wiedžmin), která zvítězila v soutěži časopisu Fantastika a byla v Polsku vyhlášena nejlepší původní povídkou roku.
Po prvním příběhu zaklínače Geralta následovala série povídek, poblikovaných zprvu v časopisecky, poté v povídkových sbírkách: Zaklínač (Wiedžmin 1990), Meč osudu (Miecz przeznaczenia 1992) a poslední přání (Ostatnie žyczenie 1995). Na krátké příběhy navázal románem Krev elfů, prvním dílem pětidílné románové ságy: Krev elfů (Krew elfów 1995), Čas opovržení (Czas pogardy 1995), Křest ohněm (Chrzest ognia 1996), Věž vlaštovky (Wieza jaskolki 1997) a Paní jezera (Pani jezoria 1999). Mimo cyklus napsal esej Svět krále Artuše (Swiat króla Artura 1995), literární studii o středověkké legendě, kterou autor považuje za základní kámen veškeré moderní fantasy. V knize ji doplňuje novela Maladie, osobité zpracování části artušovské legendy - milostné romance o Tristanovi a Isoldě.
Hlavním literárním hrdinou tvorby A. Sapkowského však zůstává zaklínač Geralt z Rivie. Jako nájemný hubitel upírů, vlkodlaků a všemožných nebezpečných netvorů pochopitelně ovládá bojové a magické techniky nezbytné pro jeho zaměstnání, nicméně není pouze chladnokrevným profesionálem a už vůbec ne jedním ze superhrdinů, jimiž se žánr fantasy jen hemží. Postupně vychází najevo, že neměl možnost si svůj osud svobodně zvolit, ale naopak je nucen draze platit za schopnosti a dovednosti nedosažitelné a vesměs též nepochopitelné běžným smrtelníkům. Proto vyvolává strach a zároveň nevraživost a odpor těch, jijichž životy vlastně chrání. Přes své pozitivní působení jsou zaklínači odsouzeni k vyhnanství na samém okraji společnosti, která sice působí vnějškově středověkým dojmem, avšak s mnoha atributy převzatými ze současnosti. Problémy, fóbie, konflikty a rozpory našeho světa zde promítají do světa imaginárního a fantastické postavy rytířů, mágů, trpaslíků anebo elfů připadají čtenáři důvěrně blízké a jejich jednání logické. Zaklínačova dobrodružství se tak neomezují pouze na dějové schéma "sword and sorrecy", ale přesto, anebo právě proto, jsou tak barvitá a živá.
Povídky a romány A. Sapkowského si získaly popularitu nejen v Polsku, ale také v Rusku, Německu, Litvě a samozřejmě i u nás. O čtenářské oblibě svědčí také mnoho udělených cen.